Parafia pw. Św. Faustyny w Groszowicach

Drodzy Księża Misjonarze!

W imieniu całej naszej parafii św. Faustyny w Groszowicach, pragniemy serdecznie i gorąco podziękować za trud przeprowadzonych pięknych dni misyjnych. Dziękujemy za cudowne nauki misyjne, za bogate słowo Boże, za wzruszające nabożeństwa i wielkie poświęcenie. Dziękujemy za modlitwę w naszej intencji i naszych rodzin, za naszych zmarłych, a także za godziny Miłosierdzia i Apele Jasnogórskie. Na długie lata pozostaną w naszej pamięci i w sercach ciepłe wasze słowa i dobre rady na dalsze lata życia w parafii. Ufamy i wierzymy, że te Święte Misje wydadzą owoce w naszej wspólnocie i życiu naszych rodzin. Dziękując za to wszystko co było miłe i święte w ostatnich dniach pragniemy w imieniu nas wszystkich na zbliżające się święta złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia świąteczne, niech Zmartwychwstały Pan, którego głosicie z mocą Ducha Świętego obdarzy was wszelkimi łaskami i błogosławi Wasze życie kapłańskie swoją miłością wieczną.

Bóg zapłać za wszystko i szczęść Wam Boże!

Tegoroczne Misje Święte w dniach 11-15 marca 2018r. poprowadzili: ks. Dariusz Konopko i ks. Radosław Rybarski; księża diecezji ełckiej.

 

1 marca byliśmy świadkami pięknej Uroczystości poświęcenia serca ppor. Danuty Siedzikówny – ps. „Inka”. Była ona bohaterką narodową; zginęła tragicznie. Zabił ją 28 sierpnia 1946 roku o godzinie 6.15 strzałem w głowę dowódca plutonu egzekucyjnego KBW. Miała niespełna 18 lat, gdy zginęła walcząc o wolność Ojczyzny. Przed śmiercią „Inka” napisała: „Powiedzcie babci, że zachowałam się, jak trzeba”. Dzień 1 marca obchodzimy od kilku lat jako dzień pamięci o Żołnierzach Wyklętych i Niezłomnych dzięki staraniom śp. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego. W naszym kościele o godz. 12.00 odbyła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem ks. Bpa Piotra Turzyńskiego. Zaszczyciło nas wielu gości – poczynając od najbliższej rodziny Danuty Siedzikówny, przedstawiciele władz wojewódzkich i gminnych. Byli również dyrektorzy szkół z gminy Jedlnia Letnisko, harcerze oraz niezawodni i pamiętający o wielkich narodowych bohaterach nasi parafianie i parafianki. CZEŚĆ I CHWAŁA BOHATEROM. NIECH ŻYJE WOLNA POLSKA. Zamieszczamy kilka zdjęć z tej pięknej uroczystości.